Національно - патріотичне виховання

Залучаючи дітей до музичної спадщини свого народу, ми виховуємо в них почуття патріотизму. У музичному вихованні багато відіграє народна пісня – дорогоцінне надбання нашого народу. Тому з нагоди святкування Дня Гідності і Свободи музичні керівники Дмитерко В., Воронцова І. разом з вихователями підготували з дітьми інсценівки українських пісень: «Ціпоньки» (перша молодша група,  вихователь Бахмутська І. разом з батьками дітей), «Ой, під вишнею»  (група з порушенням мовлення, вихователі Войтенко Ю. і ГорбоваЛ.), «Гопак» (група з порушенням мовлення, вихователі Лендер М.Л. і Федорова В.В.)«Коза - дереза» (старша група, вихователь Резниченко Ю.), «Лисичка - господиня» (середня група, вихователь Малахова В.), «На галявині зайці танцювали» (санаторна група, вихователь Головченко А.)

В КДНЗ №4 «Русалонька» до відзначення Дня Захисника України з метою вшанування мужнос-ті й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і зви-тяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючо-го покоління було проведено відповідні заходи:

1. Бесіда з дітьми на тему: «Свято Покрови День українського козацтва». Мета - ознайомити дітей з на-родним святом Покрови, українським козацтвом та традиціями українського народу;

2. Виготовлення колективних робіт дітей та педагогів з аплікації та малювання: «Прапор нашої держави», «Тепло дитячих долоньок», « Я люблю Україну»;

3. Заняття на тему: «Люби і знай свій рідний край», мета якого - виховання у дітей любові до своєї Батьківщини, шанобливе ставлення до захисників України, формування почуття гордості за свою країну, бажання бути схожими на сильних, сміливих захисників нашої держави;

4. Читання загадок, приказок, оповідань про народні символи України;

5. Конструювання за допомогою конструктора «LEGO» герба України;

23 серпня 2019 року №4 «Русалонька» відзначили День Незалежності України. Малята старанно розповідали вірші, співали пісні. Дитячий оркестр зіграв веселий  гопачок, а танцюристи порадували веселим, запальним таночком. Дуже люблять малята грати в народні ігри: «Подоляночка» та «Ой, Василю, товаришу»

З нагоди святкування Дня Конституції України в дошкільному навчальному закладі №4  “Русалонька” малята  прийняли участь у патріотично-правовій ігротеці, де перевірили свої уявлення про державу,  її устрій в дидактично-розвивальних іграх “Подорожуємо Україною” , “Пам’ятай і знай свої права”, “Символіка України”, познайомилися з поняттям “Конституція України”, створили колективний малюнок , в якому відтворили свої почуття поваги до головного Закону України. І як приємно усвідомлювати, що малюки щиро пишаються цим гордим званням- “українець”! Саме на таких заходах вихованці дошкільного закладу вчаться любити свою Батьківщину - Україну, формують вже у ранньому віці свою громадську позицію, національну гідність.

В КДНЗ №4 «Русалонька» до Дня Соборності України і відзначення 73-ї річниці визволення міста Рубіжного від німецько-фашистських загарбників  були проведені тематичні заняття в старших групах з метою ознайомлення  дітей з історичними подіями,  виховання національної свідомості та почуття  гордості  громадянина  України.

В КДНЗ №4 «Русалонька»  до Дня Збройних Сил України з метою виховання патріотизму у дітей, відчуття гордості за Збройні Сили України, які виборюють наше мирне майбутнє, відбулися розваги для дітей. Малята музичного керівника Воронцової І.В. дізналися багато цікавого про військові професії, перевірили свою спритність, силу, витривалість, пройшли навчання у «Школі молодого бійця». Вихованці «побували» в гостях у піхотинців, прикордонників, льотчиків, моряків і набули практичних навичок. Діти прийняли активну участь у естафетах: «Передай м’яч», «Підйом». Залюбки пограли в ігри «Прикордонники і порушники», «Літає – не літає».

На розвагу музичного керівника Дмитерко В.М. завітали Баба Яга та її онучок Лєшик, який збирався йти до армії на службу, але нічого не знав і не вмів робити. Малята старших груп показали Лєшику, які вони сильні, спритні та сміливі., затанцювали танок «Десантиків», «Салажата». Усі разом прийняли участь у веселих змаганнях. Хлопці – солісти заспівали пісню «Ты не бойся, мама».

День Незалежності відсвяткували в КДНЗ №4 «Русалонька» проведенням спортивної розваги за темою козацтва: «Спритні, вправні дошкільнята – справжні юні козачата». Завдяки ведучим  Малаховій Вікторії Вікторівні, Чекаловій Світлані Володимирівні  була створена атмосфера    тих часів. Діти двох команд «Крутивус» і «Котигорошко», наслідуючи дух  українських воїнів, змагалися  у силі, спритності, мужності, дисциплінованості в естафетах «Хто швидше скупається», «Напуваємо коня», «До Криму по сіль», «На «чайках» через пороги», «Перенеси ядра в човен». Глядачі розваги бачили із яким задоволенням діти  виконували всі завдання, виразно читали вірші, грали в ігри. Тому можна зробити висновок, що мета заходу: формування первинних проявів майбутнього громадянина, входження дитини в традиції українського народу - була досягнута.