ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ДИТИНА ГОТОВА ДО ШКОЛИ: ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Готовність до школи – це цілий комплекс ознак, що належать до інтелектуальної, мотиваційної, емоційної та інших сфер розвитку дитини. Визначити, чи готова дитина впоратися із новим навантаженням, особливо у часи пандемії #COVID19 - складно і водночас важливо.

Педагогічною радою

КЗДО № 4

від 30.08.2021 року

План заходів

щодо запобігання та протидії булінгу в КЗДО №4

на 2021-2022 н.р.

І. Нормативно – правове забезпечення з попередження насильства та булінгу

1.

Опрацювання нормативно – правових документів, щодо попередження насильства та булінгу. Ведення відповідної документації.

Комісія

2.

Надання інформації батькам, педагогам, розгляд на засіданнях виробничих нарад, оновлення інформації на веб-сайті закладу з проблеми запобігання та протидію булінгу

Методист, практичний психолог

3.

Невідкладне інформування відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 № 2657-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», у разі виявлення випадку булінгу

У разі виявлення випадку

Директор ЗДО

ІІ. Робота з вихованцями ЗДО з питання запобігання насильства та булінгу

1.

Спостереження за психологічним мікрокліматом у дитячому колективі

Вихователі, практичний психолог

2.

Формування навичок дружніх стосунків серед вихованців ЗДО. Проведення занять та бесід з дітьми щодо уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, обговорення проблемних ситуацій. Розвиток емоційного інтелекту.

Педагоги ЗДО, практичний психолог

3.

Створення морально безпечного освітнього середовища в ЗДО, вільного від насильства та булінгу

Педагогічні працівники

ІІІ. Робота з колективом з питання запобігання насильства та булінгу

1.

Анкетування педагогів з питання обізнаності з поняттям булінгу, мобінгу.

Жовтень 2021

2.

Проведення профілактичної роботи щодо запобігання булінгу в ЗДО

3.

Інтерактивне заняття для педагогів з елементами тренінгу «Булінг, мобінг: сутність та ключові ознаки»

Березень 2022

4.

Організація роботи «Скриньки довіри» для батьків і педагогів, оновлення інформації веб-сайту з проблеми запобігання та протидії булінгу

Жовтень 2021

Вихователі

5.

Проведення діагностики стану професійного вигорання педагогів

Квітень 2022

ІV. Робота з батьками з питання запобігання насильства та булінгу

1.

Інформація для батьків: «Вчимося спілкуватися з дитиною»

Січень 2022

Вихователі.

2.

Консультація «Як навчити дитину цивілізовано виражати гнів?» (профілактика булінгу)

Лютий 2022

4.

Практичні рекомендації для батьків дітей «групи ризику»: вправи, спрямовані на розрядку гніву та агресії у дитини.

Вихователі

5.

Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу: пам’ятки, листівки – інформаційні повідомлення у Viber – групах, сайті ЗДО

Вихователі.