Наш дитячий садок

МАТЕРИАЛЬНО-ТЕХНІЧНІ УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ ДІТЕЙ В КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ № 4 «РУСАЛОНЬКА» РУБІЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ – двоповерхова, цегляна будівля, збудована за типовим проектом, розміщена у житловому кварталі. Будівля дошкільного закладу №4 була введена в дію 30 грудня 1981 року. Загальна площа закладу складає 2 141 м2  Проектна потужність – 12 груп   (212 місць). На сьогодні в закладі функціонує 12 груп.

Функціонує кабінет практичного психолога, вчителя-логопеда, фізкультурний  та музичний зали.

Кожна вікова група розміщена ізольовано, має два виходи. Усі приміщення закладу відповідають не лише санітарно-гігієнічним нормам, але й естетичним вимогам. На першому поверсі розташовані групи для дітей ясельного віку та санаторні різновікові групи, які мають окремі виходи.

Загальна площа території закладу 10 376 м2, має огорожу й захищену смугу по всьому периметру з одного ряду зелених насаджень. Групові майданчики розмежовано живою огорожею - мають трав’яне, асфальтове покриття. Кожна група має тіньовий навіс в задовільному стані. На території розміщено фізкультурний майданчик з трав’яним покриттям, майданчик з розміткою для вивчення правил дорожнього руху з асфальтованим покриттям, функціонують земельні ділянки для городів та квітників. Силами батьків, працівників навесні ремонтуються тіньові навіси, асфальтове покриття, фарбується обладнання, висаджуються дерева, кущі, квіти.

Групові для дітей дошкільного віку розташовані на другому поверсі. До складу групової входять: роздягальня, групова, спальня, туалет, мийка. Стан всіх приміщень задовільний, що є наслідком косметичних ремонтів, які проводяться систематично.

Заклад на достатньому рівні забезпечено м’яким, твердим інвентарем. Харчоблок, пральня забезпечені всім необхідним обладнанням, яке перебуває у задовільному стані. Системи: водопостачання, вентиляції, опалення, освітлення перебувають в належному стані, встановлені лічильники води.

Майно знаходиться на інвентаризаційному обліку та списується згідно з чинним законодавством.

Площа групових приміщень відповідає кількості дітей. Перевантаження груп немає.

Загальна площа музичного залу – 101,9м2. Підлога вкрита лінолеумом. Стіни гіпсовані, пофарбовані водо емульсійною фарбою.

Фізкультурний зал переобладнаний з групового приміщення. В ньому знаходиться обладнання промислового виробництва, а також нестандартне, виготовлене працівниками та батьками. Підлога вкрита лінолеумом.

Методичний кабінет закладу має достатній за обсягом бібліографічний фонд. Наявна методична література, наочні посібники, розміщені за лініями розвитку дітей, видами діяльності згідно програми.

Медичний блок складається із медичної кімнати і кімнати щеплень з окремим виходом на ділянку. В медичному кабінеті є необхідне обладнання: лікарські засоби та вироби медичного призначення для надання необхідної медичної допомоги.

Пральня складається із зони прання та сушильно-прасувальної зони. З пральні є вихід на господарську зону. Вікно для здавання брудної білизни відчиняється у бік пральні. В зоні для прання розміщена машина-автомат, ванна для замочування брудної білизни. Непрацююче обладнання було демонтовано.

Харчоблок включає (цех для варіння) приміщення для зберігання продуктів, необхідне технологічне обладнання: електропічі (4 шт.), електричний водонагрівач, 3 електром’ясорубки, універсальний привод, електросковорода. Холодильне обладнання (4 побутові холодильники), 3 холодильні шафи, 3 морозильні ларі знаходяться в приміщенні для зберігання продуктів. Харчоблок оснащено необхідною кількістю посуду різного розміру та призначення, який промарковано згідно з його об’ємом і призначенням. В наявності засоби вимірювання: товарні, гастрономічні, електронні ваги. Виробничі столи для сирої та готової продукції мають покриття із нержавіючої сталі, без швів на робочій поверхні.

На території закладу є ігрові та спортивний майданчики, які знаходяться в задовільному стані. Їх устаткування відповідає росту і віку дітей, надійно і стійко закріплені.

Обладнання, іграшки та навчально-наочні посібники в закладі підібрано відповідно до Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних закладах, затвердженого наказом МОНУ від 11.09.2002р. №509. Заклад має достатнє забезпечення необхідним обладнанням.

В групових приміщеннях розташовані ігрові, навчальні осередки, які відповідають віку дітей. Всі приміщення закладу естетично оформлені.

Предметно-розвивальне середовище в групах відповідає віку дітей сприяє розвитку природної цікавості дітей до пізнання світу, налаштовує на позитивні емоції. Ігровий та навчально-дидактичний матеріал відповідає гігієнічним, естетичним вимогам.

За останні роки придбано: 2 комп’ютери, 2 принтери, 22 вогнегасники, м’який інвентар (ковдри, подушки, килими, паласи, тюль тощо), світильники, унітази, електропіч, посуд. Відремонтовано: частково тіньові навіси, металева огорожа, асфальтові доріжки. Систематично проводиться косметичний ремонт всіх приміщень закладу.